Publiczne Przedszkole Elfiki powstało we wrześniu 2018r., w specjalnie do tego celu przygotowanym obiekcie, w miejscu otoczonym drzewami i krzewami, daleko od ulicy i miejskiego zgiełku.

Piętrowy budynek Przedszkola został przygotowany specjalnie na potrzeby działalności edukacyjno-opiekuńczo-wychowawczej. Duże, jasne sale zapraszają dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat do elfikowo nazwanych grup: Iskierek, Świetlików, Duszków, Skrzatów, Krasnoludków, Myślicieli, Wynalazców i Odkrywców. Każda sala została wyposażona w nowe, kolorowe mebelki, drewniane kąciki zainteresowań, gry edukacyjne, zabawki, książeczki i pomoce dydaktyczne.

Dzieci mają w sali przestrzeń dywanową do zabawy i stoliczki z krzesełkami do zajęć edukacyjnych. W przestronnych korytarzach eksponowane są wyjątkowe prace plastyczne wykonane rączkami Przedszkolaków. W oddzielnym pomieszczeniu znajduje się jadalnia, gdzie podawane są pyszne posiłki, przygotowane przez firmę cateringową „Miodzio”.

W bardzo dobrze wyposażonym gabinecie terapeutycznym odbywają się indywidualne zajęcia z logopedką i psycholożką. Z porady specjalistek mogą także skorzystać rodzice i kadra wychowawców. Dzieci korzystają z przestronnego placu zabaw, gdzie znajdują się ogrodowe zabawki i jest dużo miejsca do zabaw bieżnych oraz piaskownica.

Umiejętnie dobrana, wykwalifikowana Kadra Pedagogiczna pracuje w oparciu o pakiety edukacyjne, proponując wiele ciekawych, innowacyjnych rozwiązań metodycznych. Wychowawcy   mają   również   możliwość   podnoszenia   swoich   kwalifikacji.   Rodzice i wychowankowie są zapraszani do udziału w akcjach charytatywnych, wspólnie zbieramy nakrętki dla wrocławskiego Hospicjum i artykuły potrzebne zwierzętom we wrocławskim schronisku.

Publiczne Przedszkole Elfiki jest objęte opieką Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, realizuje założenia Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego.

W ramach atrakcji dzieci uczestniczą w konkursach wewnętrznych i zewnętrznych, wyjeżdżają na spektakle teatralne i wycieczki rekreacyjno - przyrodnicze. Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się zajęcia rytmiki, gimnastyki, języka angielskiego, comiesięczne koncerty muzyki klasycznej, zajęcia z pieskiem, grupowe warsztaty logopedyczne. W ramach zajęć dodatkowych dzieci mogą wziąć udział w zajęciach tanecznych, tenisa, judo, ceramice, klockach lego, szachach czy angielskim muzycznie. Dla chętnych dzieci zorganizowane zostały zajęcia religii. Z okazji świąt organizujemy wspólnie z rodzicami warsztaty, na których przygotowujemy ozdoby na kiermasz i wspólnie spędzamy czas. Zapraszamy rodziców do udziału w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Organizowane są uroczystości zgodne z kalendarzem przedszkolnym (Powitanie Jesieni, Święto dyni, Dzień pluszowego misia, Andrzejki, Mikołajki, Kiermasz Bożonarodzeniowy, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, konkurs i kiermasz Wielkanocny, Dzień Sportu, Festyn Rodzinny).

Naszym założeniem jest współtworzenie publicznej placówki przedszkolnej, która jest atrakcyjna pod względem propozycji programowych, jakości opieki i wychowania, a także integracji ze środowiskiem rodzinnym i lokalnym.

Nasze sale

Nasz plac zabaw