BAJKA O ISKIERKACH
"Na Wojtusia z popielnika iskiereczka mruga, chodź opowiem Ci bajeczkę, bajka będzie długa..." Janina Porazińska
Nieopodal zielonych ogrodów, w szarym domku Elfików zamieszkała najmłodsza grupa Iskierek. Iskierki to dzieci w wieku 2-3,5 lat, którymi opiekują się dwie Duże Iskry - Magdalena i Anna. W izdebce Iskierek jest gościnnie i przytulnie.
Zawsze uśmiechnięta Duża Iskra Magdalena swoim ciepłem otula malutkie ramiona Iskierek, malując pomysłami ich dziecięcy świat, oprawiony w uważność i ciszę podstawowych gestów, tajemniczego języka migowego. Złotowłosa Duża Iskra Anna nosi przy sobie złoty worek wypełniony po brzegi uprzejmością, dobrem i łagodnością, który ubiera w kolorowe szale idei i refleksji.
Urocze Iskierki czasami jeżdżą czekoladowym autobusem, eksperymentalnie odkrywają świat roślin, zwierząt, poznając ich nazwy i sekrety życia.
Każdego dnia wspólnie smakują, świętują, tańczą i śpiewają przy radosnych dźwiękach rozbrykanych instrumentów. Jedzą okrągłe kanapeczki, z trójkątów tworzą zwierzęce portrety, a na błękitnych, prostokątnych obłoczkach mogą odpocząć po dniu pełnym wrażeń.
Wszystkie Iskierki, te małe i te duże machają do Was z zielonego ogrodu Elfików i zapraszają do ich bajkowej izdebki przy ulicy Buforowej we Wrocławiu.
Z ukłonami,

Magdalena Subocz i Anna Wereszczyńska